x

Zengin Olmanın Yolları Nelerdir? Nasıl Zengin Olunur

Dolarları Sayan El

Son Güncelleme 16 May 2022

29

Bu gün her insanın hayalini kurduğu bir hayat biçimi ve statü vaziyeti olan zengin olmanın yolları nelerdir ve zengin olmanın incelikleri ve sırları ile ilgili ayrıntılı bilgiler vereceğiz.Kim istemez ki zengin olmayı? Her birimiz zengin olmak, rahat ve refah bir hayat sürmek isteriz. Ancak nasıl zengin olunur? Zengin olanlar nasıl zengin oluyor bunu iyi çözümlememiz gerekli, zenginlerin yaptığı doğru ve yanlış davranışları kendimize örnek almamız gerekiyor. Ülkemizde ise zenginliğin sebebi ya piyango ya baba kalıtı olarak adlandırılmaktadır. Çalışarak zengin olunmaz gibi bir düşünce vardır. Ancak bu düşünce tümüyle yanlıştır ve bilinmesi şart olan bir şey vardır ki o da piyango size vurmasa, babanız milyoner olmasa bile siz milyoner olabilirsiniz. Başka bir deyişle genel kuralın tam aksine çalışarak zengin olabilirsiniz. İşte, size zengin olma sırrını veriyoruz;

Hayalperest olmak sizi zengin yapmaz. Bunun için gerçekçi olmalı ve başarabileceğiniz hedefler üzerinde yoğunlaşmalısınız.

İnsanlar en büyük yanlışını işlerini ve hayatlarını ayırmakta yaparlar. İşime gideyim çalışayım ve işten çıktığımda işle ilgili hiç bir şeyle ilgilenmeyim ister. Ancak bu durum yanlış bir durumdur ve insanlar işleriyle hayatlarını birleştirerek zengin olma yolundaki ilk adımlarını atarlar. Bunun için de işinizi ve hayatınızı birleştirmelisiniz. Yani hayatınız işiniz olmalı.

Risk almak her zaman güzeldir. Ancak risk alırken dahi temkinli olmalısınız. 5 yumurtanız varsa beşini de aynı sepete koymamalısınız. Yani 10 bin liranız varsa 10 bin liranın 5 bin lirasını bir işe yatırıyorsanız, kalan beş bin lirasını diğer işinize yatırmalısınız. Bu sayede bir tane işinizde başarıya ulaşamasanız dahi diğer işinizde başarıya ulaşma imkanınız bulunacaktır. Ancak bütün paranızı tek bir işe yatırırsanız işler yolunda gitmediğinde hiçbir ümidiniz kalmayacaktır.

Eğer ki tek bir işiniz varsa bu sizin hayatınızı devam ettirmenizi sağlar. Sizi zengin yapacak ise ikinci işinizdir. Bunun için yalnızca tek bir işe bağımlı olarak hayatınızı devam ettirmeyin.

Risk almadan başarılı olamazsınız. Bunun için gerekli zamanlarda ve doğru yerlerde risk almalısınız.

Dolarları Tutan El

Yalnızca para kazanmak için yaptığınız bir işte başarılı olamazsınız. Ancak işinizi yaparken zevk alıyorsanız ve işi yapmak sizi heyecanlandırıyorsa bu işte başarılı olabilir ve zengin olabilirsiniz.

Zengin olurken değerlerinizi bilmek ve korumakta çok önemlidir. Kendi benliğinizden çıkacağınız işler bir süre sonra sizi mutsuz edeceğinden zengin olmanızın da önüne geçecektir.

Arkadaşlar bazen en büyük düşmandır. Bunun için kurduğunuz arkadaşlıklarda önem taşımaktadır. Bunun için arkadaşlarınızı iyi seçmelisiniz. Gerçek dostlar edinmelisiniz. Çünkü insanlar en güvendiğin insanlara karşı en savunmasız olurlar. Güvendiğiniz insanlar sizi sırtınızdan bıçaklayacak insanlar değil sırtınızı dayayacağınız insanlar olursa, sizin sırtınız yere gelmez.

En önemli kurallardan biri daima mükemmellik peşinde koşmaktır. Eğer ki daima en iyi peşinde koşarsanız her zaman için daha iyisine ulaşma yolunda olursunuz. Daha iyisini yakalama çabanız sizi daima ileriye taşıyacaktır.

Çalışanlarınızla aranızda çok büyük öneme sahiptir. Eğer ki çalışanlarınızla aranız kötüyse ve onlarla kötü ilişkiler kurduysanız sizin için her şey daha zor olacaktır ve çalışanlarınız bir iş yapması gerekiyorsa maksimum bir iş yapacaktır. Ancak çalışanlarınızla aranız iyi olursa bir iş yapması gereken çalışanınız seve seve ikinci işi yapar. Bu ise sizi daima ileri taşıyacaktır. Çalışanlarınızla hal hatır etmek, biraz güler yüzlü olmak bir şey kaybetmenize sebep olmaz.

Birikim yapmak her zaman için zenginliği doğurur. Ancak siz bütün harcamalarınız tamamlandıktan sonra kalan paranızı birikime koyarsanız istenilen sonucu elde edemezsiniz. Ancak siz önce birikiminizi kenara koyar daha sonra harcamalarınızı yaparsanız başarılı olursunuz.

Başarısızlıkların en önemli sebeplerinden bir tanesi de başarısızlıklar ve reddedilmektir. Ancak başarısızlıklara ve reddedilmelere karşı kendinizi hazırlamalısınız. Başarısız olabilirsiniz. Reddedilebilirsiniz. Ancak bunlara hazırlıklı olmanız ve pes etmemeniz sizin zengin olma yolundan dönmemenizi sağlayacaktır.

Harcamalarınıza dikkat etmeniz de çok önemlidir. Bunun için de ihtiyacınız olmayan şeyleri almamalısınız. Eğer ki ihtiyacınız olmayan şeyleri alırsanız bir gün ihtiyacınız olan her şeyi de satmak zorunda kalırsınız.

Başarıyı tanımlamanız çok önemlidir. Başarıyı tanımlamalısınız ve başarı tanımınız çok büyük öneme sahiptir. Sizin için başarı nedir? Bunun cevabını vermelisiniz.

Zengin olmanın yollarının başında, yaptığınız veya uzmanı olduğunuz işiniz gelmektedir. İş seçimi yapmadan önce kesinlikle sevdiğiniz bir iş olmasına özen gösterin. Daha sonra da bu işi 10 yılı aşkın süre yapıp yapamayacağınızı düşünün. Eğer ki 10 yılı aşkın süre bu işi sıkılmadan ve severek yapabileceğinizi düşünürseniz bu işi seçebilirsiniz.

Benzer Makaleler

Makale için yapılan yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Mail Adresiniz(Yayınlanmaz)

Yorumunuz