x

Uzun Kirpiklere Nasıl Sahip Olunur?

Uzun Kirpiklere Nasıl Sahip Olunur?

Son Güncelleme 06 Aralık 2021

0

Klasik fırçayı kalın bir etki yaratmak için ve spiral fırçayı şekillendirici bir etki yaratmak için birleştirerek daha canlı ve daha uzun kıllara sahip olabilir, kirpiklerinizi daha uzun yapabilirsiniz. İşte kirpik uzatmanın püf noktaları.

Bakım:

Kirpiklerinizi sağlıklı ve pürüzsüz tutmak için geceleri maskarayı çıkarmayı unutmayın! Aynı zamanda, iyi bir makyaj temizleyici kullandığınızdan emin olun. Eski kadınlar, kirpiklerini daha dolgun göstermek için çeşitli yağlarla beslerlerdi. Bugün de benzer bir yöntem kullanılmaktadır. Örneğin ünlü model Demet Şener, kirpiklerini belirginleştirmek için badem yağı kullandığını söyledi. Hepimizin bildiği gibi badem yağı kaşları, kirpikleri ve saçları güçlendirmede oldukça etkilidir ancak bunu kaçırmamaya veya göz çevrenize bulaştırmamaya özen göstermelisiniz. Badem yağı gibi ağır yağlar göz çevresindeki hassas cilde çok zararlıdır.

Bükme:

Kirpiklerinizi kıvırmak için kirpik makası kullanabilirsiniz. Bunu yaparken kirpiklerin en dibine makası yerleştirin. 5 saniye sonra bırakın. Gözlere rimel uygularken bunu yapmayın. Çünkü maskarayı makasla kesersen kirpiklerin kırılır. Bu işlemi gerçekleştirin; önce maskarayı kirpiklerden silin. Ardından kirpiklerin altından kıvrılmaya başlayın. Bir kat maskara uyguladıktan sonra ikinci bir kat uygulamak istiyorsanız, lütfen ikinci adımı kirpikler kurumadan yapın. Aksi takdirde kirpikleriniz birbirine yapışacaktır. Yapışırsa, önce kirpiklerin kurumasını bekleyin. Ardından taramak için kaş tarağı veya kirpik tarağı kullanın.

Seçim:

Kaliteli maskara ile dolgun, uzun ve göz alıcı kirpiklere sahip olabilirsiniz. Maskara da rimel kadar dolgun olduğu için oldukça kullanışlıdır.


Uzun Kirpiklere Nasıl Sahip Olunur?

Benzer Makaleler

Makale için yapılan yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Mail Adresiniz(Yayınlanmaz)

Yorumunuz