x

UPS Sistemleri İşletmenize Nasıl Fayda Sağlayabilir?

Voltaj Değerini Gösteren Bir Gösterge

Son Güncelleme 06 July 2022

23

Kurumsal dünya ve hemen hemen her kuruluş, kaçınılmaz olarak elektriğe bağımlıdır. Bununla birlikte, elektriğe bağımlılık aynı zamanda kritik iş ekipmanlarınızın bir çoğu UPS Sisteminin onsuz çalışmayacağı anlamına gelir. Bu nedenle, bir elektrik kesintisi meydana geldiğinde, tüm çalışmalarınızı önemli ölçüde etkileyebilir.

Neyse ki, sağlam bir Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) kurmak, bunun olmasını önlemek için yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biridir. UPS sizin elektronik eşyalarınızın bozulmasını da engeller elektrik gidip gelmesi sonucu yangınlar bile çıkabilir. İşlem gücüne olan talep arttıkça, kesintisiz bir güç kaynağına duyulan ihtiyaç da zorunlu hale geliyor.

Aşağıda, küçükten büyüğe ağlara giderek artan sayıda işletme sahibinin bir UPS'in önemini vurgulamasının ve neden aynısını yapmanız gerektiğinin bazı nedenleri verilmiştir.

Elektrik Kesintilerine Karşı Koruma

Araştırmaya göre her dört işletmeden biri ayda en az bir kez elektrik kesintisi yaşıyor. Ne yazık ki, bu elektrik kesintisi istatistiği, etkilenenleri memnun etmiyor.

Elektrik kesintisi yaşayan işletmeler, müşterilerin ihtiyaç duyduğu ürün ve hizmetleri gerçek zamanlı olarak sunamaz. Temel olarak, marka itibarına zarar verir aynı zamanda maddi olarak da firmayı zarara uğratabilir.

Elektrik kesintisi çok sık yaşanıyor kesinlikle bir UPS ile desteklemeniz gerekmektedir. İş akışını kaybetmemeniz ve düzenli çalışma sisteminizi devam ettirebilmeniz için kaçınılmazdır.

Veri Kaybını Önler

Şüphesiz, dosya yedekleme konusunda çalışan personel, şirket kaynaklarının korunmasında ve sürdürülmesinde çok yardımcı olmaktadır. Ancak, personelinizin yapabileceği iş miktarı sınırlıdır.

Bir elektrik kesintisi varsa, bir güç kaynağının olmaması veri kaybına neden olabilir. İyi yedekleme kaynaklarınız olsa bile, yine de çok fazla veri kaybedebilirsiniz. Firmanız veri kaybederse, onu geri yüklemek uzun zaman alabilir ve hatta maddi kayıba da uğratabilir.

Ancak kesintisiz bir güç kaynağı ile sunucunun veya diğer cihazların aniden kapanmasını önleyebilirsiniz. Birincil güç kaynağı kaybolsa bile, ups sistemi bilgisayarların çalışmasını sağlar. Böylece veri kaybını en aza indirgemiş olursunuz

Zararlı Elektrik Akımlarını Filtreler

Elektrik akışını izleyebilen bir cihazınız yoksa, iş cihazlarınızın güvenilir, temiz bir güç kaynağına erişeceğini garanti edemezsiniz. UPS, şirketinizin cihazlarına gelen elektriği filtreleyebilir. Elektriği sisteme girerken arıtır ve buna göre çıkışı değiştirir. Sonuç olarak, elektrikli cihazların arızalanmasına neden olan güç dalgalanmalarını önleyebilirsiniz. UPS teknolojisi, iş sistemlerinizin temiz ve sürekli güç almasını sağlar.

Güç Dalgalanmalarını Engeller

Kazalar ve acil durumlar, onları en beklemediğiniz anda ortaya çıkarır. Bu nedenle, hazır ve hazırlıklı olmalısınız. Bildiğiniz gibi, bir güç dalgalanması şirketiniz için geniş kapsamlı sonuçlara yol açabilir. Dalgalanmanın neden olduğu bilemeyebilirsiniz ve geçici bir enerji dalgası, cihazlarınıza ciddi zararlar verebilir.

Neyse ki, bir UPS sistemine yatırım yapmak, güç dalgalanmalarını, yükselmelerini ve düşüşlerini meydana geldiği anda tespit etmenize yardımcı olur. Karşılığında sistem alternatif güce geçer ve daha fazla hasara neden olmadan bu sorunlara karşı savunma yapar.

Benzer Makaleler

Makale için yapılan yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Mail Adresiniz(Yayınlanmaz)

Yorumunuz