x

Sütyen Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Son Güncelleme 06 Aralık 2021

0

Doğru sütyen seçimi hem sağlık açısından hem de görsel açıdan çok önemdir. Yanlış sütyen  seçimi çoğu zaman göğüslerde deformasyona ve hatta şekil bozukluklarına bile neden olmaktadır.

Çoğu kadın doğru göğüs ölçüsünü bilmediği için yanlış tercihler yapar. Küçük göğüslü kadınlar daha hoş bir görünüme sahip olmak için cup’lısütyenleri ve en fazla bir beden büyüten modelleri kullanmalılar. Doğru sütyen kullanan kadınların göğüsleri çok daha geç deforme olur ve diri görünür.

Küçük göğüslüler ayrıca göğsü dolgun gösteren içlerine ekstra dolgu koyulabilen modelleri de tercih edebilirler. Özel geceler için her zaman dantelli ve daha fantezi modeller seçmelisiniz. Ten renginiz açık ise koyu tonlarda, koyu  renk bir ten renginiz varsa açık renk sütyenleri  tercih etmelisiniz.

Eğer iri yapılı göğüsler sahipseniz daha küçültücü ve taşıması için kalın askılı modeller tercih etmelisiniz. Göğüsleriniz ne iri ne de küçük ise biraz daha dolgun olsun istiyorsanız içinde ped bulunan modelleri seçerseniz daha hacimli göğüslere sahip olabilirsiniz.

Yine göğüsleriniz küçük ise ve dar kıyafetlerde daha dolgun ve dik görünmesini istiyorsanız, alttan destekli,  ve dolgulu sütyenler kullanabilirsiniz. Bu size daha hoş bir görünüm sağlayacaktır. Sütyen  alırken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta da üzerinize giydiğiniz zaman göğüslerinizin taşamaması gerektiğidir. Eğer taşıyorsa doğru ölçüde almamışsınız demektir. Sütyen seçiminde doğru ölçü çok önemlidir.

Benzer Makaleler

Makale için yapılan yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Mail Adresiniz(Yayınlanmaz)

Yorumunuz