x

Saç Uzaması ve Parlaklığı İçin Doğal Çözümler

Uzun Saçlı Bir Kadın Görseli

Son Güncelleme 08 November 2022

302

Saç dökülmesi ve kaba saçlar, erkek ve kız çocukları arasında yaygın bir sorundur. Bu sorunsal olarak çirkin bir görüntüdür, kalitez gıda ürünleri, kimyasal ürünler, güneş ve kirden dolayı oluşan bir problemdir. Tüm bu sorunlardan dolayı sağlıklı ve parlak saçların hayalini düşünmenize sebep oluyor. Bugün size gündelik şeyler kullanarak saçlarınıza nasıl güzelleştirebileceğinizi anlatacağınız

Saç Uzaması İçin En İyi Yöntem : Diyet

Diyet saçlarımızın sağlığında önemli bir rol oynar. Burada bazı diyetler tavsiye edilir, tavuk, balık ve koyu yeşil ürünler(roka,maydonoz vb) normal saçlar için en diyetlerdir. Kahvaltılık pirinç, muz, çiğ yiyecekler ve E vitaminleri, de kuru saçlar için en iyi diyetlerdir. Yeşil ürünler, salatalar, taze meyveler ve taze yoğurt yağlı saçlara iyi gelir.

Saç Kremi İçin Yumurta Kullanın

Yumurta, saçların ve doğal parlaklıkları için en iyisi. Yumurtayı normal saçlar için, yumurta sarısını kuru saçlar için ve Yumurta beyazını yağlı saçlar için saç kremi olarak kullanabilirsiniz. Protein ve yağlarla dolu ve tüylerdeki fazla yağın ortaya çıkmasına yardımcı olur. Yumurtayı sürdükten sonra saçınızı ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Yıpranmış Saçlar İçin Bal ve Zeytinyağı

Güneş ışığının saçınızın yıpranmasının en önemli ana sebebidir. Bu sorunu yaşamamak için zeytinyağı ve bal kullanmalısınız. 2 su bardağı balı alın ve içine 2 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edin ve saçınıza iyice yedirin 20 dakika kadar bu şekilde bekleyin daha sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz

Saç Uzaması ve Güçlenmesi Bira ve Yumurta

Gevşek veya düz saçlar için en iyi çözümdür. Bir bardak dengeli bira alın, iki adet yumurta ile karıştırın. Bu karışımı saç diplerinize sürün ve 15 dakika bekleyiniz. Bundan sonra saçınızı yıkayın.

Benzer Makaleler

Makale için yapılan yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Yorumunuz