x

Ramazanda Susamamak İçin Neler Yapılmalı?

Son Güncelleme 16 May 2022

15

Bu yıl Ramazan ayının yazın en sıcak günleri olan NİSAN ve MAYIS aylarına gelmesi nedeniyle ramazanda susuzluk sorunu büyük bir sorun teşkil ediyor. Sadece sahurda yiyeceğiniz besinler sayesinde ramazanda susuzlukla baş edebilirsiniz.

Oruç tutarken daha az susamak ve daha dayanıklı olmak için sahurda yiyeceğiniz besinler çok önemlidir. Sahurda pilav, makarna benzer biçimde yiyecekleri tercih etmemenizi öneririz. Bu tür yiyecekler geç acıkmayı sağlar fakat hem de daha erken susamanıza niçin olur. Sahurda hafifçe ve kahvaltı türü yiyecekleri tercih ederek hem daha geç acıkabilir bununla birlikte daha geç susayabilirsiniz.

Sahurda tercih edeceğiniz karpuz,kavun benzer biçimde yaz meyvelerini bolca bolca tüketerek de bu meyvelerde bulunan yüksek oranda su ve minerallerden yararlanabilir ve susuzluk problemi yaşamadan oruç tutabilirsiniz.

Ramazanda susuzlukla baş etmek ve oruç tutarken daha geç susamak için en önemli noktalardan birisi sahurda çay, kahve benzer biçimde içecekleri tercih etmemenizdir. Bu içecekler vücutta idrar sökücü faaliyeti yürüttüğünden devamlı idrar ihtiyacınızı gidermeniz gerekecek bu yüzden de vücudunuzdaki mevcut sular idrar olarak vücudunuzdan atılacaktır.

Çay ve kahve yerine sahurda tercih edeceğiniz doğal meyve suları veya maden suları ile de su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.Sahurda bilgili tüketeceğiniz gıdalar ile sizde artık ramazanda susuzluk sorunu ile baş edebilirsiniz.

Benzer Makaleler

Makale için yapılan yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Mail Adresiniz(Yayınlanmaz)

Yorumunuz