x

Patlıcanın Acısı Nasıl Alınır?

Son Güncelleme 06 Aralık 2021

1

Patlıcan acısı çıkarılmaması durumunda yemeğin aşırı derecede acımsı olmasında neden olan bir sebze türüdür. Patlıcanın acısı nasıl çıkarılır konusu yaptığı patlıcan yemeklerinin bir türlü lezzetli olmamasından yakınan bayanlar tarafından gündeme getirildiğinden dolayı patlıcanın acısı nasıl çıkarılır konusunda sizleri aydınlatacağız.

Özellikle yaz mevsiminde sıkça tüketmiş olduğumuz patlıcanların direkt olarak tüketilmesi durumunda damakta bir acılık oluşmaktadır. Bu yazı dizimizde sizlere patlıcanın acısının nasıl alınacağından bahsetmek istiyoruz. Patlıcanları pişireceğiniz boyutta kestikten sonra üzerlerine tuz döküp iyice karıştırın.

Tuzlu haldeki patlıcanları en az 15 dk bekletmeniz gerekiyor. Daha sonra tuzla harmanlanmış olan patlıcanları bir leğene alıp bol suya batırın. Su içerisinde de yaklaşık 15 dk bekleyen patlıcanlarınızı pişirebilirsiniz. Artık patlıcanların tüm acısı alınmış durumda. Şimdiden elinize sağlık afiyet olsun.

Not: Patlıcanlarınızı yemek olarak ya da kızartma olarak yapmanız fark etmez. Her durumda patlıcanın acısını almanız gerekmektedir.

Patlıcan, düşük kalori içeriği ve hazım sistemini rahatlatması ile bilinen bir sebze türüdür. Ek olarak bir hayli birey tarafınca severek kullanılması da daha fazla satılmasına ve seçenek edilmesine neden oluyor. Yaz ayları geldiğinde pazarlarda ve marketlerde sebze, meyve bulmak kolay hale gelir.

Yazın kadınlar geceye ne yemek yapacaklarını oldukça çok düşünmezler. Menemen, patlıcan, biber, kabak kızartması şeklinde kızartma çeşitleri, ayrıca peynir ile karpuz veya kavun dahi gece yiyeceği olarak yenilir. İşte bu nedenle yaz mevsimleri bir nevi mutfaklara festival getirir. Patlıcan da yaz mevsimi yiyeceklerinden birisi olduğundan dolayı kesinlikle acısının çıkarılması öğrenilmelidir.

Benzer Makaleler

Makale için yapılan yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Mail Adresiniz(Yayınlanmaz)

Yorumunuz