Mor Karanfil
Parlak Gözlere Sahip Olma Yolları Nelerdir? – Parlak Gozlere Sahip Olma Yollari Nelerdir

Parlak Gözlere Sahip Olma Yolları Nelerdir?

Şimdi parlak ve etkili bir göz için neler yapabiliriz bu konuda ufak ipuçları verelim. Çoğu zaman uykusuzluk, stresin etkileri ve yorgunluk nedeniyle göz çevrenizde morluk, halka ve kırışıklıklar oluşabilir. Bu da size hoş olmayan bir görüntü verir. Bunlardan kurtulmak için yapacağınız basit ama çok etkili  uygulamalar vardır.

Örneğin; gözlerin iç kısmına birazda dışarı taşırırcasına süreceğiniz beyaz göz kalemini parmağınızın uç kısmıyla dağıtarak daha parlak gözlere sahip olabilirsiniz.

İçeriğinde kafein olan kremler gözaltı morluklarınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır. Gözaltlarında kullanacağınız açık tonlardaki kapatıcılar ten renginizi açarak daha aydınlık bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

Eğer gözlerinizdeki yorgun bakışlardan ve gözaltı halkalarından dikkati uzaklaştırmak isterseniz, dikkati farklı bir noktaya çekebilmek için koyu renk bir ruj kullanarak dudaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Bu sayede dikkatleri farklı bir noktaya çekersiniz.

Ayrıca gözlerinizin yorgun görünmesini önlemek ve gözaltı kırışıklıklarını engellemek için gece yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizlemeli ve cildinize uygun gözaltı kremlerinizi kullanmalısınız. Kirpiklerinizin daha uzun ve gür görünmesini istiyorsanız bunun için kirpiklerinize bir pamuk yardımıyla diplerine düzenli  olarak  badem yağı uygularsanız bu daha gür ve uzun kirpiklere sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Cildinizi temizlerken saf gül suyu kullanımının da oldukça faydasını görürsünüz.

Ayla Çelebi

Sakarya Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdim. Yüksek lisansımı Sağlık üzerine yapmaktayım size burada doğru ve anlaşılır bilgiler aktarmaktayım

Yorum Yap