x

Nazar Değmesi Öldürür mü?

Son Güncelleme 06 Aralık 2021

0

Nazar insanların ciddi anlamda etkilenmesine neden olan bir enerji olayıdır. Halk arasında güzellere nazar değeceğine dair bir tabir olsa da çirkin olan kişilere de nazar değebileceğini belirtmek isteriz. Nazar nedeniyle ciddi anlamda rahatsızlanan kişiler olduğu iddia edildiğinden dolayı ister istemez akıllara nazar öldürür mü sorusu gelmektedir. Çok geçmişe bakacak olursak karşımıza gözüyle öküzü devirde atasözü gelmektedir. İşte atalarımız bu sözü nazar değmesinden dolayı zarar gören kişiler için söylemişlerdir.

İnsan bedeni elektriksel bir sistem üzerine kurulmuştur. Oluşan manyetik dalgalar kimi zaman yoğun kimi zaman azdır. Bazı kişilerin oluşturmuş olduğu manyetik dalga aşırı derecede kuvvetli olduğundan dolayı sadece bakışlarıyla bu manyetik dalgayı etrafında yer alan kişilere yönelterek bu kişilerin rahatsız olmasına neden olabilir. İşte bu duruma bilim dünyasında nazar değmesi denilmektedir. Nazar öldürür mü sorusuna vereceğimiz cevap ise eğer manyetik alan aşırı derecede kuvvetliyse nazar sonucu ile kişinin ölmesi dahil mümkündür.

İnsanların bedenlerinde yer alan manyetik dalgayı kontrol edebilmesi mümkündür. Sadece bu manyetik dalgayı kontrol edebilmek adına verilen çeşitli eğitimler bulunmaktadır. Eğer bunun eğitimini alan bir kişi manyetik alanını güçlendirip bir kişiye yönlendirecek olursa bu kişinin birden bire kalbinin durmasına dahil neden olabilmektedir. Bu yüzden nazar değmesi kişinin ölümüne neden olabilir diyebiliriz.

İslam dinine göre nazar olduğundan dolayı nazar değmesini önlemek adına Allah tarafından gönderilmiş olan bir nazar duası bulunmaktadır. Eğer kendinize sıklıkla nazar değdiğini düşünüyorsanız bu nazar duasını okuyarak bedeninizi koruma altına alabilirsiniz. Bu işte itikat önemlidir. Eğer duanın sizleri koruyacağına inanacak olursanız vücudunuz doğal olarak koruyucu bir manyetik alan oluşturacaktır ve bu sayede sizlere nazar değmeyecektir. Her ne olursa olsun itikati elden bırakmayın. Bu sayede görünmeyen yani manyetik alan olarak kabul ettiğimiz nazar sizleri hiçbir şekilde etkilemeyecektir.

Halk arasında çakır gözlü olan kişilerin nazarının daha çok değdiğine dair söylentiler bulunsa da bu alanda yapılan araştırmalar sonucunda böyle bir şeyin olmadığı belirlenmiştir. Yani bir kişi çakır gözlü ise illa onunla nazarının değeceği gibi bir durum söz konusu değildir. Nazarınızın bir kişiye değmesini istemiyorsanız odaklanarak bir kişinin üzerine bakışlarınızı yöneltmeyin. Bu sayede manyetik alanlarınızı yöneltmeyeceğinizden dolayı kişiye nazar değme ihtimali ortadan kalkacaktır. İstemeden de olsa bir kişiye zarar vermek istemiyorsanız bu duruma dikkat etmeniz mantıklı olacaktır.

Benzer Makaleler

Makale için yapılan yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Mail Adresiniz(Yayınlanmaz)

Yorumunuz