Mor Karanfil
Kaş Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler? – Kas Alinirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kaşlar yüz hatlarını öne çıkaran özellikle bir bayan için yüzde en önemli noktalardır.

Kaşlar yüz hatlarını öne çıkaran özellikle bir bayan için yüzde en önemli noktalardır. Kaşları gün ışığında ya da yeterince aydınlık olan bir ortamda almaya dikkat edilmelidir. İlk önce normal hatlar dışında çıkan dağınık kaşları almalısınız. Bu sayede olması gereken hatlarını az çok belirlemiş olursunuz. Kaşları alırken ortadan dışarıya doğru alarak hatları düzgün bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz. Sonra kaşlarınızı tarayarak olması gereken  ana  hatların dışında kalan kısımları keserek kaşı toparlayın. Kaşınızı alırken alınmaması gereken telleri alırsanız yani kalması gereken kaşları da koparırsanız arada boşluklar oluşmasına neden olabilirsiniz ve bu da kötü bir görüntüye sebep olur. Kaşlarınızın ortasını alırken de fazla almamaya çalışın ki  birbirinden ayrık durmasın. Ayrık kaşlar çok kötü bir görüntü verir.

Eski ince kaşların yerini artık kalın kaşlar aldı. Bu edenle kaşlarınızı alırken fazla inceltmemeye çalışın. Eğer kaşlarınız gürlüğünü kaybettiyse, badem yağı ya da hint yağı sürerek  daha  gür ve güçlü çıkmasını sağlayabilirsiniz. Şimdi kalın ve düz kaşlar moda ancak aslında kaşlarda biraz kavis olmalı. Yüzünüze gidip gitmeyeceğini iyice düşünerek,   kaşlarınızı almalı ya da aldırmalısınız. Çünkü çevremizde çok komik ve yüzüne hiç gitmeyen, ifadesi bozulmuş kaşlarla çıkan kadınları özellikle bu ara çok sık görüyoruz. Eğer kaşlarınız döküldüyse ve eski gürlüğü yoksa yeni trend dövme kaşları da deneyebilirsiniz.

Ayla Çelebi

Sakarya Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdim. Yüksek lisansımı Sağlık üzerine yapmaktayım size burada doğru ve anlaşılır bilgiler aktarmaktayım

1 yorum