x

Hamilelikte Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Son Güncelleme 06 Aralık 2021

0

HAMİLELİK SÜRECİNDE EN DOĞRU BESLENME

Anne adaylarının hamile olduklarını öğrendikleri ilk günlerden itibaren başlar Hamilelikte beslenme alışkanlıklarını şekillendirip düzene koyma. Hamileliğin anlaşıldığı ilk günlerde itibaren anne adayları için dokuz aylık bir süreç başlar. Bu süreçte ilk önce anne adaylarının var olan kötü alışkanlıklarından vaz geçmeleri bebeğin sağlığı açısından çok önemli bir detaydır. Sigara, alkol ve buna benzer insan sağlığını tehdit eden bütün kötü alışkanlıkların dışında kalmak sağlıklı bir gebelik için atılacak olan ilk adımdır.

Evet, Hamilelikte beslenme konumuza bebek ve anne sağlığını koruyacak olan birkaç yararlı bilgi ile devam edelim. Hepimizin bildiği üzere bebeklerin ana besin kaynağı kandır. Özellikle hamileliğin ilk aylarında kan değerlerinin sık sık kontrol edilmesi gerekir. Kan yapıcı özelliği bulunan organik gıda takviyesinin yanında ilaç kullanımı da mutlaka gerçekleştirilmelidir. Bütün bu sürecin sağlığı açısından atılacak her adımın doktor kontrolü altında gerçekleştiriliyor olması yine akıllı bir davranış olacaktır.

Hamilelikte Beslenme

Anne adayları için Hamilelikte beslenme konusuna yararlı gıdalar ile devam ediyorum. Bu süreçte hazır ve işleme tabi tutulmuş olan bütün yiyecek ve içeceklerden uzak durmak anne ve bebeği için mühim bir harekettir. Bol bol süt ve sür ürünleri tüketmek, bebeğin kemik gelişimi ve annenin vücut dengesi için yararlı bir beslenme şekli olacaktır. Balık, kırmızı et, tavuk gibi ürünleri dozunda almak yine doğru beslenme şartlarından biridir. Bol bol su içmek, meyve ve sebze tüketmek sağlıklı bir hamilelik süreci için gereken diğer detaylardır.

Benzer Makaleler

Makale için yapılan yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Mail Adresiniz(Yayınlanmaz)

Yorumunuz