x

Güneş Kremi ve Faydaları

Güneş Kremi ve Faydaları

Son Güncelleme 16 May 2022

24

Güneş kreminin faydaları arasında cildi zararlı UV ışınlarından korumak, sağlıklı bir bronzlaşma etkisi sağlamak ve hızlı kırışık oluşumunu engellemek yer alır. Cilt kanseri riskini en aza indirebilir ve güneş ışığından kaynaklanan cilt lekelerini ortadan kaldırabilir.

Güneş kreminin faydaları

Güneş kremi kullanmanın faydaları şu şekilde özetlenebilir:

Erken yaşlanmayı önleyebilir. Güneş koruyucuların doğru ve uygun kullanımı 5 yıla kadar erken yaşlanma riskini önleyebilir.

Ultraviyole ışınlarını önleyin. Güneş kremleri güneşten korunma sağlayabilecek faktörlere sahip oldukları için özellikle ultraviyole ışınlarına karşı koruma sağlayabilir ve cildin bu ışınlardan lekelenmesini önleyebilirler.

Kanser riskini azaltabilir. Güneş ışığının neden olduğu cilt kanserini önleyebilir. Ayrıca ten rengi ne olursa olsun yaz kış güneş kremi kullanmanın ciltteki düzensiz bronzlaşmaları ve cilt lekelerini azalttığı ve sağlıklı bronzlaşmayı sağladığı kanıtlanmıştır. Güneş kremi cildi koyulaştırır mı? Sorunun cevabı hayır. Sadece doğru bronzluğu sağlar.

Güneş kreminin faydası cildinizi korumaktır.

Güneş kremini doğru kullanın

Güneş kremi nasıl kullanılır sorusunun cevabı şu şekildedir; özellikle öğleden sonra güneşin kuvvetli olduğu saatlerde 12:00 ile 15:00 saatleri arasında kullanılmalıdır. Bu kremler yaz kış kullanılmalı ve her 40-80 dakikada bir değiştirilmelidir. Bir doktor tarafından önerilen en kaliteli güneş kremi, SRF'si en az 15 olan bir kremdir.

Bu kremlerin koruyucu etkisi 2 saat olarak belirlenmiş olsa da daha yüksek SRF değeri daha iyi koruma anlamına gelmektedir. Ayrıca bulutlu günlerde de güneş kremi kullanılmalı ve vücudun güneşle temas eden her bölgesine uygulanmalıdır. Dilerseniz en kaliteli güneş kremi önerilerini forum sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Benzer Makaleler

Makale için yapılan yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Mail Adresiniz(Yayınlanmaz)

Yorumunuz