x

Evde Kolay Kilo Verdiren Yöntemler

Evde Kolay Kilo Verdiren Yöntemler

Son Güncelleme 06 Aralık 2021

2

Aynaya baktığınızda veya kilonuzu kontrol ettiğinizde "Evde nasıl kilo veririm?" Size yol gösterecek bazı önerilerimiz var. Önerilerimizi tek tek takip edin, hayallerinizi "bilge adamlar" ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

Kolmaaş'ı evde kilo vermek için kullanabilirsiniz. Metabolizmanızı hızlandırmak için zihinsel becerilerinizi sizinle paylaşmak için tamamen doğal bir yöntem kullanıyoruz. İyi bir yolun var!

Fazla ağırlığı daha küçük parçalara bölün

Kilo vermenin altın kuralı, kaybetmeniz gereken kiloları kırmak ve hedefin kolay olduğunu hissetmektir. Örneğin, 20 kg fazla kilonuz varsa, önce her ay 4 kg kaybetmeyi planlayın. Ayda 4 kilo verdiyseniz 5 ayda 20 kilo vermişsiniz demektir.

Kolayca kilo vermenizi sağlar

Zihniniz 4 kilonun daha kolay olduğunu düşünüyor ve yapabileceğinize inanıyor. Ayda 4 kedi, haftada 1 kedi kaybetmek yeterlidir, şimdi bir düşünün: Haftada 1 kedi kaybedersiniz ve sadece 1 kedi kaybedersiniz. Ama nasıl damla damla göle dönüşüyor, o 1 kilo birer birer artıyor ve 5 ay sonra 20 kilo kaybedip ince ve sağlıklı bir insan oluyorsunuz.

İdeal kilonuzu hesaplayın ve hedefler belirleyin

Kaç kilo olduğunuzu bulmanın en kolay yolu şudur: Kilonuz, boyunuzun son iki hanesinden 10 puan eksik olmalıdır. Bir örnek vereyim: boyunuz 165 cm ise 55 kg olmalısınız. Bu, kaybedecek 10 kilonuz olduğu anlamına gelir. Yani haftada 500 gr kadar verseniz bile sadece 5 ayda 55 kilo verebilirsiniz.

En etkili zayıflama şurubu kullanın

Evde kilo vermenin en iyi yolu en güçlü zayıflama haplarını kullanmaktır. Herkes bilir ama gerçek değerini bilmez; kilo vermenin en etkili yolu günde 12 bardak su içmektir. Su vücuttaki ödemi hızla atabilir, oksijen içeren yağların yakılmasına yardımcı olabilir, aşırı iştahı kapatabilir, yorgunluk ve baş ağrılarını dindirebilir. Su içmeye başladığınızda ve eksikliklerini gördüğünüzde ondan vazgeçmeyeceksiniz.

Evde egzersiz yapın ve hızlı kilo verin

"Metabolizmam yavaş, kabızlık çekiyorum, hızlı kilo veremiyorum, sarkmaktan korkuyorum" gibi düşünceleriniz varsa, tüm bu çözümler aynı adrese gidiyor: Hareket edin! Egzersiz kilo kaybınızı hızlandırabilir ve sizi mutsuzluktan koruyabilir. Evde spor yapmak sandığınızdan daha kolay. Dans etmek, yerinde yürümek veya evde zayıflama egzersizleri yapmak da olsa sarkmadan hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Zencefilli yoğurtla kilo vermeyi tedavi edin

Her biri ödem, tatlılık ve yağ yakımını azaltan baharatlarla yapılan yoğurt tedavisi kilo vermenize yardımcı olabilir. Bir kase yoğurda bir çay kaşığı tarçın tozu, zencefil ve zerdeçal tozu ekleyin ve karıştırın. Akşam yemeğinden birkaç saat sonra yiyin.

Benzer Makaleler

Makale için yapılan yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Mail Adresiniz(Yayınlanmaz)

Yorumunuz