x

Evde Diş Nasıl Beyazlatılır Yöntemleri

Son Güncelleme 06 Aralık 2021

0

İnsanın güzelliğini ortaya çıkan en önemli faktörler arasında sahip olunan dişler yer almaktadır. Beyaz dişlere sahip olan kişilerin toplumda daha çok beğenildikleri bilinmektedir. Dişleri aşırı derecede sararmış ve lekelenmiş olan kişiler evde diş beyazlatma yöntemleri hakkında bilgi istediğinden dolayı sizlere diş nasıl beyazlatılır hakkında bilgi vereceğiz.

Soru: Aşırı derece sigara tüketen birisiyim. Dişlerim tuvalet taşı gibi sapsarı olmuş durumda. Bayramdan bayrama diş fırçalayan birisiydim fakat artık çok pişmanım. Doktora gidip dişlerimi beyazlatmaya da utanıyorum. Evde dişlerimi temizleyebileceğim bir yöntem var mı? Diş beyazlatma yöntemleri – evde diş nasıl beyazlatılır? Yardımlarınızı beklemekteyim.

Cevap: İşte sigaranın ciğerlerimize verdiği zararların yanında dişlerimize de verdiği zarar apaçık ortadadır. Dedelerimizin kalma bir yöntemi sizinle paylaşmanın vakti gelmiş sanırım. Arkadaşım bir adet limon ve karbonatı al yanına. Parmağına ince bir tülbent dola. Karbonata limonu sık köpürmeye başlayacaktır. Hemen tülbent sarılı parmağın ile köpüren kısmı al ve bastırarak dişlerine sürmeye başla. Bunu bir kaç kez yap ve aynaya bak farkı gör.

Not: Limon ve karbonatta asit özelliği vardır. Buda dişlerinin yenmesine sebep olur. Bunu aşırı derece yapmanı önermeyiz. Bir kez yap ve bundan sonra dişlerini düzenli olarak fırçalamaya başla. Sağlıklı bir yaşam dileriz. Diş lekeleri ile mücadele etmemek adına dişlerinizi her gün fırçalamaya özen gösterin.

Benzer Makaleler

Makale için yapılan yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Mail Adresiniz(Yayınlanmaz)

Yorumunuz