x

Doğum Sonrası Aşırı Tüylenme Olması Normal Mi?

Son Güncelleme 06 Aralık 2021

0

Doğum Sonrası  Aşırı Tüylenme

Hamilelik döneminde bayanlarda değişen hormonlardan dolayı aşırı tüylenmelerin görüldüğü bilinen bir gerçektir.  Özellikle karın bölgelerinde, göğüs uçlarında ve özellikle yüz bölgesinde aşırı tüylenmeler görülmektedir. Oluşan bu değişimlerin sebepleri ise yine bahsettiğimiz gibi bayanların hamilelikleri süresince vücutlarında değişen hormonların etkisi ile bu tür sorunlar görülebilmektedir.

Doğum sonrası aşırı tüylenme problemleriniz için lazer epilasyon yöntemleri uygulanabilmektedir. Bu tür yöntemleri hamileliğiniz sırasında uygulatmanızın bebek açısından riskli olabileceğinden dolayı ertelemenizde yarar olacaktır. Doğumdan sonra tüylenmelerinizin rahatsız edici boyutlarda olmasından dolayı rahatsız olduğunuzda doktorunuz tarafından en iyi çözümlerin incelenmesi açısından başvurmanızda fayda vardır.

Doğum Sonrası Aşırı Tüylenme Geçer Mi?

Hamilelik döneminde yüz bölgesinde görülen aşırı tüylenmeler için lazer epilasyon olan bayanlar vardır. Yüz bölgesinde uygulanan lazer epilasyonların bebek açısından bir zararı bulunmamaktadır. Yalnız lazer yaptıran kişinin cildi koyu renkte ise gebeliğinden dolayı lazer uygulandıktan sonra yüzünde lekelenmeler görülmektedir.

Doğum sonrası aşırı tüylenme sorunu yaşayan bayanların öncelikle uzman bir doktor tarafından hormon değerlerine baktırması gerekmektedir. Hormonlar açısından herhangi bir probleme rastlanılmaması durumunda ise epilasyon yöntemlerini deneyebilirsiniz. Hamilelik sırasında ise ağda yöntemi ya da jilet yöntemi ile tüylerinizi temizleyebilirsiniz. Bunun dışında tüy dökücü kremlerin hamilelik sırasında kullanılması önerilmemektedir. Aşırıya kaçan tüylenme problemleriniz için ise doğumdan sonra tedavi yöntemleri araştırarak kurtulabilirsiniz.

Doğum Sonrası Aşırı Tüylenme İçin Ne Yapılır?

Hamilelik sırasında yaşanılan hormonal iniş ve çıkışlardan dolayı anne adaylar vücutlarında çeşitli değişiklikleri görebilmektedirler. Bunlardan en sık görünenleri ise tüylenme problemleridir. Tamamen hormonların dengelerinin değişmesinden meydana gelen bu sorun karşısında bayanlar doktora başvurmaktadırlar. Gebelik sırasında ise lazer epilasyon yönteminin karın ve bikini bölgesine uygulanması uygun görülmediğinden dolayı anne adayları bu yöntemi doğumdan sonrası için ertelemektedirler.

Hamilelik sırasında ise aşırı tüylenme sorununuz için tercihen ağda ya da jilet uygulamasını seçebilirsiniz. Doğumdan sonra aşırı tüylenme problemleriniz için ise aşırı tüylenme sorununuz için mutlaka öncelik olarak bir uzmana görünmeli, hormon değerlerinize baktırarak uygun yöntemleri belirmelisiniz.  Hamilelik sırasında özellikle göbek bölgesinde bir çizgi gibi tüylenmeler görülmektedir. Yaşanılan hormonal değişiklerden dolayı bu tür tüylenmeler normal görülmektedir.

Benzer Makaleler

Makale için yapılan yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Mail Adresiniz(Yayınlanmaz)

Yorumunuz