x

Daha İnce Bacaklara Sahip Olmak İçin Neler Yapmalı?

Son Güncelleme 06 Aralık 2021

1

Her kadın ince bacaklara ve fit bir görünüme sahip olmak ister..

Bunun için dengeli ve doğru beslenme çok önemli bir faktördür. Elbette daha hoş görünümlü ince bacaklara sahip olabilmek için her zaman olduğu gibi üç beyazdan uzak durmalıyız. Bunlar bildiğiniz gibi tuz, şeker ve un. Ayrıca C vitamini bacaklarda varis oluşumunu da engeller. Beslenmede daha çok karbonhidratları tercih edin bunlardan özellikle makarna, bulgur pilavı ve esmer ekmek öne çıkan karbonhidratlar arasındadır.

Düzenli ve tempolu yürüyüşler, dengeli beslenme, öğün atlamama, meyve ve sebze ağırlıklı beslenme bacaklarda ve kalçada biriken yağların yakılmasına,  daha kaslı ve  sıkı  bir  görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır. Greyfurt; içerdiği C vitamini sayesinde hem  vücutta ki insülini ayarlar hem de yağ yakımında oldukça yardımcı bir meyvedir. Yine beslenmede kullanacağınız proteinler vücutta kas oluşumuna yardımcı olacaktır.

Lifli gıdalar tok tutar ve enerji verir. Günümüzde çok tüketilen yeşil çay da metobolizmayı hızlandırma etkisi sayesinde ödem attırır ve zayıflamada yardımcı olur. Armut ve elma da lifli besinler olduğu için hem tok tutar hem de zayıflamada yardımcı olur. Acı yeşil biber de yine hem C vitamini deposudur hem de  vücutta daha az yağ tutulumuna yarımcı olur.

Bol su tüketmek metobolizmayı  hızlandırır, vücuttaki toksinleri ve ödemi de atmaya yardımcı olur. Bu sayede daha fit ve sıkı bir vücuda aynı zamanda da ince bacaklara sahip olabilirsiniz.

Benzer Makaleler

Makale için yapılan yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Mail Adresiniz(Yayınlanmaz)

Yorumunuz