x

Büyük Ayakları Küçük Gösterecek Çözümler

Son Güncelleme 06 Aralık 2021

0

Ayaklarınız büyük diye üzülmeyin! Bu durum sizin için artık sorun olmaktan çıkacak. Nasıl mı? İşte size ayaklarınızı olduğundan küçük gösterecek birkaç ipucu:

Ayaklarınız büyük diye üzülmeyin! Bu durum sizin için artık sorun olmaktan çıkacak. Nasıl mı?

İşte size ayaklarınızı olduğundan küçük gösterecek birkaç ipucu:

Yuvarlak ve kısa burunlu ayakkabılar

Ayağınız ne kadar küçük olursa olsun, sivri burun ayakkabılar ayağınızın olduğunda büyük görünmesine neden olur bu nedenle büyük ayaklar için özellikle yuvarlak ve kısa burunlu ayakkabılar tercih edilmelidir.

Topuklu ayakkabı

Topuklu ayakkabı çoğu kadın için seksilik  ve güzelliğin simgelerindendir. Kimi zaman daha çekici ve etkileyici görünmek için, kimi zaman, boyu uzatmak kimi zaman ise  kalçaları belirgin göstermek için giyilen bu ayakkabıları tercih etmek için  artık bir nedeniniz daha var. Büyük ayaklarınızı küçük göstermek içinde topuklu ayakkabı ideal bir çözümdür.Topuk boyu ne kadar yüksek olursa, ayağınız o ölçüde daha küçük görünür. özellikle yaz döneminde tercih edilen dolgu topuklu ayakkabılar ile büyük ayak problemini  tamamen çözmüş olacaksınız.

Koyu renkli ayakkabı

Büyük ayakları küçük gösteren en güzel kurtarıcılardan bir diğeri koyu renkli ayakkabılardır. Koyu renkli kıyafetler tercih ederek zayıf görünebildiğiniz gibi, koyu renkli ayakkabı tercih ederek ayaklarınızın olduğundan daha küçük görünmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle siyah mor mavi gri, kahverenngi, koyu kırmızı ve yeşil tonundaki ayakkabılar, büyük ayaklı kişilerin tercih etmesi gereken renkler arasındadır.

Sandalet seçimine dikkat!

Açık, bantlı model sandaletler geniş tabanlı olmaları ve büyük durmaları nedeniyle ayağı olduğundan da büyük gösterir. Ayağın üst kısmı ne kadar açıkta olursa, ayağınız o kadar büyük  gibi duracaktır. Bu yüzden ayak büyüklüğü konusunda şikayetçi olan bayanlar tercihlerinde mümkünse sandalet seçmemeli ama özellikle istiyorsa da kalin bantlı, kurdeleli ya da tokalı modelleri tercih etmelidir.

Ayakkabı aksesuarları

Ayaklarınızı olduğundan daha küçük göstermek için bir diğer ipucu ise  aksesuarı olan ayakkabı modellerini tercih etmektir.. toka, püskül, kurdele düğme gibi detayları olan ayakkabıları tercihe etmek ayaklarınızın olduğundan küçük görünmesini sağlayacaktır.

İçindekiler

  • 1 Yuvarlak ve kısa burunlu ayakkabılar
  • 2 Topuklu ayakkabı
  • 3 Koyu renkli ayakkabı
  • 4 Sandalet seçimine dikkat!
  • 5 Ayakkabı aksesuarları

Benzer Makaleler

Makale için yapılan yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Mail Adresiniz(Yayınlanmaz)

Yorumunuz