x

Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Nedir?

Son Güncelleme 06 Aralık 2021

16

Haritada baktığımız zaman üçgen olarak gördüğümüz bu noktada yıllar boyunca gerçekleşen inanılmaz ilginç olaylar yaşanmıştır. Çekim gücünden dolayı içine çektiği uçaklar, gemiler ve bir çok olayın sırları sürekli olarak araştırılmaktadır. Bu sebepten dolayı şeytan üçgeni ismini almıştır. Bermuda şeytan üçgeni Atlantis okyanusunun 500.000 mil karelik bir alanı işgal ettiği bilinmektedir. Son 100 sene içerisinde içine aldığı Uçak ve Gemi sayısının haddi hesabı yoktur.

Bermuda şeytan üçgeninde suyun altında çok kuvvetli mıknatıs manyetik güçlerin olduğu bu sebepten dolayı uçakların bu manyetik güçten etkilenip sistemleri bozulduğundan dolayı uçakların düştükleri söyleniliyordu. İnsanlar buna yıllarca inandılar, zaten düşündüğümüz zaman mantıklı gelende buydu. O bölgede yapılan ölçümler sonucunda normalin üstünde bir manyetik alan olmadığı kanıtlandı.


Bölgede esas olarak şüphe görülen ise ”Denizde beyaz bir su oluşuyor” söylemiydi. Bu beyaz suyu araştırmak için robot kameralı su araçları ile incelemeler başlatıldı. Dalışlar sonucunda suyun tabanının beyaz bir örtüyle kaplı olduğu görüldü. Bu tabakanın altında batan Uçak ve Gemilerin hepsi bulundu. Şuan’da Bilim adamlarının çoğunluğunun katıldığı düşünce bu beyaz tabakanın oluşmasında sebep, denizin alt kısmında yer alan Doğalgaz kaynaklarının pisliklerinden ve gazlardan dolayı yüksek basınç etkisiyle katılaşıp beyaz hidratlara dönüştüğü söylenmektedir.

Bermuda şeytan üçgeninden aynı zamanda Gulf Stream ismi verilen bir sıcak su akıntısı geçmektedir. Suyun dibindeki az önce bahsettiğimiz beyaz hidrat parçaları sıcak suyun etkisiyle eriyip üst tarafa doğru etki ederler. Böylece binlerce metre küplük doğalgaz suya karışır ve suyun yoğunluğunu düşürürler. O sırada bölgeden geçen gemi var ise suyun kaldırma kuvveti etkisinden dolayı su gemiyi taşıyamaz ve gemi böylece batmış olur. Yani manyetik bir etkiyle alakası yoktur.

Uçaklar içinde aynı şey geçerlidir. Bermuda şeytan üçgeninin civarından geçen uçaklar su yüzeyinden havaya dağılan gazlar aynı sebepten dolayı yoğunluk farkının oluşmasıyla doğalgaz hidrat molekülleri oksijeni tutar, uçakların motorlarının yanması (çalışması) için gerekli olan oksijeni alamayınca motorlar stop eder. Bu nedenle uçaklar düşmeye başlar, Şeytan üçgenide içine alıp uçakları yutmuş olur.
Sizlerde bu makalede kısaca Bermuda üçgeni hakkında bilgiler vermeye çalıştık, sırrı ise aslında anlattığımız gibi çözülmüş fakat her şey tam olarak bilinmemektedir. Çözümler ve araştırmalar yapmaya gidenlerinde yok olmaması adına çalışmalar yapılmaktadır. Bir önceki makalemiz olan Mısır piramitlerinin sırrı adlı konumuzda dikkatinizi çekebilir.

Benzer Makaleler

Makale için yapılan yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Mail Adresiniz(Yayınlanmaz)

Yorumunuz