x

Adet Sancısına Neler İyi Gelir, Keser?

Son Güncelleme 06 Aralık 2021

1

Adet sancısı her bayanın kadın olma gereği her ay mücadele etmek zorunda kaldığı ağrı türlerinden birisidir. Adet sancıları aşırı derecede yüksek olan bayanlar bu ağrılardan kurtulmak istediklerinden dolayı adet sancısına iyi gelen yiyecekler hakkında bilgi istemektedir. Elbette adet sancılarını sonlandırıcı nitelik taşıyan çok sayıda ilaç bulunmaktadır ancak ilaç kullanmak adet periyodunun değişmesine neden olduğundan dolayı bayanlar ilaçlar yerine alternatif tıp dünyasında yer alan yöntemleri daha fazla tercih etmektedir. Sizler de aşırı ağrılı bir adet dönemi geçiriyorsanız sayfamızdan adet sancısını ne keser gibi konularda bilgiler alabilir ve bu sayede ağrılarınızı büyük ölçüde sonlandırabilirsiniz. Gelin hep birlikte adet sancısına neler iyi gelir öğrenelim.

Fesleğen: bu bitki türü içinde yer alan maddeler sayesinde adet nedeniyle ortaya çıkan krampları ve doğal olarak ağrıları ortadan kaldırmaktadır. Bir bardak su içerisine fesleğeni koyup kaynatın ve yaklaşık 20 dakika kadar demleyin. Çayı gün içerisinde bir bardak içerek adet sancılarını da büyük oranda ortadan kaldırabilirsiniz.

Tarçın: bu bitki çok eski dönemlerden beri adet ağrılarını azaltma konusunda kullanılmaktadır. İçerisinde yer alan kalsiyum, demir ve mangan ağrıların ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. Sıcak suyun içerisine bir çay kaşığı tarçını koyun. Bu karışım soğuduktan sonra ilgili karışımın tadı eğer kötü gelirse karışım içerisine bir miktar bal ilave edebilirsiniz. Bu karışımı günde iki ila üç bardak tüketecek olursanız adet ağrılarınız büyük oranda ortadan kalkacaktır.

Rezene: rezeneyi çay şeklinde demleyip soğuduktan sonra günde iki ila üç defa tüketecek olursanız adet nedeniyle ortaya çıkan kramplar ortadan kalkacağı gibi oluşan sancılar da bir süre sonra yok olacaktır. Rezene adet sancısını giderme konusunda aşırı derecede etkilidir. Bu çayı tüketmeye başladıktan sonra kısa süre içerisinde etkisini göreceğinize emin olabilirsiniz.

Zencefil: adet sancısını gidermek için çay şeklinde tüketilen zencefil birçok bitki türünde olduğu gibi çok eski dönemlerden bu yana adet ağrılarını ortadan kaldırmak adına kullanılmaktadır. Tadı biraz kötü olduğundan dolayı bayanlar zencefil tüketmeyi pek tercih etmese de adet sancısını giderme konusunda en etkili bitki türü olduğu bilinmektedir. Eğer tadının kötü olmasından dolayı zencefil çayını tüketmeyi tercih etmiyorsanız çay içerisine limon ya da bal ilave ederek çayın tadının daha içilebilir bir kıvama gelmesini sağlayabilir ve bu sayede ilgili çayı daha rahat bir şekilde tüketebilirsiniz.

Alternatif tıp dünyasında yer alan bu yöntemleri denemiş olmanıza rağmen aşırı ağrılı bir adet dönemi geçiriyorsanız durumun altında farklı problemler yer alıyor olabilir. Bu yüzden sorunları tamamen ortadan kaldırmak için kesinlikle alanında uzman bir kişiden destek alın. Bu sayede sorun tespiti yapılabilir ve adet ağrılarınız sonlanabilir.

Benzer Makaleler

Makale için yapılan yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Mail Adresiniz(Yayınlanmaz)

Yorumunuz